Hanca, gol pentru Cracovia, în remiza cu Rakow, liderul din Polonia. Ce alţi români au mai fost pe teren

Fotbalistul echipei Cracovia, Sergiu Hanca, a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, duminică, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia Rakow, în etapa a 32-a a campionatului Poloniei.

Fotbalistul celor de la Cracovia, Sergiu Hanca, a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, duminică, în deplasare, scor 1-1, cu Rakow, în etapa a 32-a a campionatului Poloniei.

Rakow a deschis scorul în minutul 38, prin Gutkovskis, iar Hanca a egalat pentru oaspeţi în minutul 62.

Sergiu Hanca a intrat pe teren în minutul 21. Ceilalţi doi români de la Cracovia, Cornel Râpă şi Virgil Ghiţă, au fost integralişti. Ghiţă a primit un cartonaş galben în minutul 90+8.

De partea cealaltă, la Rakow, formaţie la care sunt legitimaţi românii Deian Sorescu şi Bogdan Racoviţan, aceştia nu au făcut parte din lotul echipei pentru acest meci.

Cracovia ocupă locul 8 în clasament, cu 43 de puncte, în timp ce Rakow este lider, cu 66 de puncte.

Cu acest gol, Hanca a reuşit la patru reuşite în cele 31 de meciuri oficiale jucate în acest sezon. De asemenea, acesta a mai reuşit şi 5 pase decisive.

Afla mai multe despre: hancapolonia