VIDEO | Gooool Sergiu Hanca! Românul a adus victoria Cracoviei în ultimul meci

Sergiu Hanca a marcat golul victoriei pentru Cracovia în ultimul meci, după ce ratase iniţial un penalty.

Sergiu Hanca a marcat golul victoriei pentru Cracovia în ultimul meci

Fotbalistul echipei Cracovia, Sergiu Hanca, a înscris un gol în meciul câştigat, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Stal Mielec, în etapa a 27-a a campionatului Poloniei.

Hanca, integralist, a marcat în minutul 33. Iniţial, el a ratat un penalti. Pentru oaspeţi a înscris şi Pestka ’11, iar Stal a marcat prin Domanski ‘90+5 (penalty).

În minutul 79, de la Cracovia a fost eliminat Pestka.Ceilalţi doi români de la Cracovia, Virgil Ghiţă şi Cornel Râpă, au fost şi ei integralişti.

Râpă a primit cartonaş galben în minutul 78.Cracovia ocupă locul 9 în clasament, cu 35 de puncte, în timp ce Stal este pe 10, cu 33 de puncte. Lider este Pogon Szczecin, care are 53 de puncte.

Afla mai multe despre: sergiu hanca