Ianis Hagi a fost titular după 13 luni. Cum s-a descurcat fotbalistul lui Rangers

Ianis Hagi a jucat pentru Rangers din primul minut, după o pauză de mai bine de un an.

Rangers s-a impus cu emoţii, scor 3-2, împotriva divizionarei secunde Partick Thistle, într-un meci din optimile Cupei Scoţiei. Ianis Hagi a fost înlocuit la pauză de Ryan Kent. În prima repriză, Ianis a tras de două ori către poartă, fără a îşi trece în cont vreun gol sau vreo pasă decisivă. Deşi era 0-1 la pauză, Rangers a întors scorul şi s-a impus cu 3-2, graţie reuşitelor semnate de Colak, Tillman şi Sands.

A fost doar al doilea meci al lui Hagi de la revenire, după cel cu Ross County, din urmă cu o săptămână. Românul a suferit o ruptură de ligament încrucişat anterior, la începutul anului trecut.

Gruparea din Glasgow s-a calificat în sferturile Cupei Scoţiei.

Rangers, departe de Celtic

Eliminată ruşinos din UEFA Champions League, Rangers are probleme şi în campionat. Celtic, marea rivală a alb-albaştrilor, este lider autoritar în Scoţia. ”Bhoys” are 70 de puncte după 25 de puncte, cu nouă mai multe decât Rangers.

Afla mai multe despre: rangershagi