VIDEO | Hermannstadt - Botoşani 1-1. Remiză la Sibiu. Ambele echipe rămân neînvinse în play-out

Hermannstadt şi Botoşani au încheiat la egalitate, scor 1-1, în etapa a doua din play-out-ul Superligii. Ambele goluri au fost marcate în repriza a doua.

VIDEO | Hermannstadt - Botoşani 1-1 (Iancu 70 / Camara 90+4)

Echipele de start:

• Hermannstadt: Letica – Medina, Antoche, Stoica, Opruţ – Balaure, Mino, Limaj, C. Popescu – G. Iancu, D. Paraschiv
  • Rezerve: Muţiu, Ene, Alhassan, Biceanu, P. Petrescu, Bărbuţ, P. Iancu, Oroian, Babic
  • FC Botoşani: Ducan – Petro,  Mutombo, Pius, Ţigănaşu -  Ivanov, Dican, Zabou – Dragu, Tallo, Mailat
  • Rezerve: Pap, Patache, Şeroni, Florescu, Cioiu, Pinson, Burlacu, Camara, M. Roman

Min 90+6. Final de meci.

Min 90+4. GOOOL Botoşani. Oaspeţii reuşesc să egaleze în prelungiri, prin Camara.

Min 70. GOOOL Hermannstadt. Gabi Iancu deschide scorul la Sibiu.

Min 65. Ocazie Hermannstadt. Gazdele ameninţă poarta adversă, dar fără schimbări pe tabelă.

Min 49. Ocazie Botoşani. Tallo are prima şansă de gol a părţii secunde.

Min 46. Începe repriza a doua.

Min 45+1. Pauză.

Min 1. Începe partida.

Moldovenii s-au impus in extremis în prima etapă din play-out, scor 1-0, pe teren propriu cu Chindia, în timp ce Hermannstadt a terminat la egalitate pe terenul lui FC Voluntari, scor 1-1. Gazdele ocupă locul 13, prima poziţie de baraj, cu 17 puncte, în timp de oaspeţii au cu două lungimi mai mult, şi ocupă locul 10.

Partidele din sezonul regular s-au terminat nedecis. Meciul din tur, disputat la Mediaş, s-a încheiat cu scorul de 1-1, în timp ce returul de la Botoşani s-a încheiat cu o remiză albă. În cele zece confruntări directe, Hermannstadt are o singură victorie, obţinută în 2020. Formaţia lui Flavius Stoican şi-a adjudecat şase victorii, în timp ce trei partide s-au încheiat la egalitate.

Partida dintre FC Hermannstadt şi FC Botoşani va fi arbitrată de o brigadă, care-l va avea la centru pe Marian Barbu, din Făgăraş.

Afla mai multe despre: hermannstadt botosanisuperliga