VIDEO | Sepsi - FCSB 1-2. Roş-albaştrii pleacă cu toate punctele de la Sf. Gheorghe! Debut cu dreptul pentru Elias Charalambous

Echipa bucureşteană FCSB a învins pe Sepsi, în deplasare, scor 2-1, într-un meci din etapa a doua a play-off-ului Superligii.

VIDEO | Sepsi - FCSB 1-2 (min 6 Ştefănescu / min 8 Compagno, min 19 Coman)

Echipele de start:

• Sepsi: Niczuly- Dumitrescu, Bălaşa, Ninaj, Dimitrov- Rodriguez, Păun, Aganovic- Ştefănescu, Tudorie, Safranko
  • Rezerve: Began, Ispas, Ciobotariu, Tamaş, Papa, Francisco Junior, Gheorghe, Achahbar, Mario Rondon
  • FCSB: Târnovanu- Sorescu, Dawa, Tamm, Radunovic- Edjouma, Şut, Olaru- Coman, Compagno, Cordea
  • Rezerve: A. Vlad, Creţu, Miculescu, Cristea, Popescu, Nikolov, Oaidă, Pantea, Radaslavescu

Min 90+7: Final de meci. Victorie pentru FCSB.

Min 79: Ocazie Sepsi. Papa şutează puternic, dar Târnovanu are o nouă paradă spectaculoasă şi respinge balonul.

Min 64: Colţescu anulează reuşita lui Safranko pe motiv de ofside!

Min 46: A început repriza secundă. Două schimbări la pauză: iese Cordea şi Edjouma, intră Miculescu Ov. Popescu.

Min 45: Pauză.

Min 29: Ocazie Sepsi. Păun şutează direct din afara careului, dar Târnovanu salvează situaţia cu o paradă superbă!

Min 21: Cartonaş galben pentru Coman.

Min 19: GOOOOOOOOOOOOOL FCSB! Florinel Coman îşi duce echipa în avantaj cu o execuţie la colţul lung.

Min 8: GOOOOOOOOOOOOOOOOOL FCSB. Andrea Compagno marchează golul egalizator după ce balonul a ajuns a el în urma unei devieri a covăsnenilor.

Min 6: GOOOOOOOOOOOOL Sepsi. Ştefănescu a deschis scorul pe teren propriu.

Min 1: A început partida!

Cele două echipe se întâlnesc din nou, la doar trei săptămâni după partida retur din campionatul regular. În acest sezon, FCSB a obţinut maximum de puncte în duelurile cu Sepsi cu acelaşi scor, 1-0. Covăsnenii au pierdut în prima etapă din play-off, scor 1-2 pe terenul Farului, în timp ce FCSB a remizat cu CSU Craiova, scor 1-1.

Echipa antrenată de Cristiano Bergodi are doar două succese în istorie, obţinute în faţa bucureştenilor, ultimul în 2021.

Partida dintre Sepsi şi FCSB va fi arbitrată de o brigadă, care-l va avea la centru pe Sebastian Colţescu.

Afla mai multe despre: sepsifcsb