Manchester City, lider în Premier League. Newcastle, victorie la limită cu Arsenal. Rezultatele zilei în Premier League

Premier League

Manchester City a revenit pe prima poziţie a clasamentului din Premier League după o victorie clară cu Bournemouth, scor 6-1.

Newcastle a învins-o pe teren propriu, pe St. James's Park pe Arsenal, cu scorul de 1-0.

"Coţofenele" au deschis scorul după un gol controversat, verificat de arbitrii din camera VAR pentru trei nereguli diferite.

Offside, fault şi ieşirea mingii din teren au fost neregulile semnalate iniţial de către arbitrii VAR.

Golul lui Anthony Gordon a fost validat după mai multe minute de verificări, iar Newcastle s-a impus cu scorul de 1-0.

Manchester United s-a impus la limită în deplasarea din vestul Londrei, cu Fulham, scor 1-0.

Bruno Fernandes a adus golul victoriei "diavolilor roşii" în ultimele minute ale partidei de pe Craven Cottage.

Brentford a reuşit o victorie pe teren propriu cu West Ham, scor 3-2. "Albinele" au revenit de la scorul de 1-2 şi au obţinut cele trei puncte.

Crystal Palace a obţinut trei puncte din deplasarea de la nou-promovata Burnley, scor 2-0. Echipa lui Roy Hodgson a urcat pe locul 10 în clasamentul din Premier League.

Everton a reuşit un rezultat de egalitate, pe Goodison Park cu locul şase din sezonul trecut, Brighton.

"Caramelele" lui Sean Dyche au deschis scorul prin reuşita ucraineanului Mykolenko. Oaspeţii au egalat prin autogolul celuilalt fundaş lateral al celor de la Everton, Ashley Young.

Sheffield United, la prima victorie de la revenirea în Premier League. 2-1 s-a impus echipa din nordul Angliei, împotriva echipei din Midlands, Wolverhampton Wanderers.

Sheffield rămâne pe ultimul loc cu patru puncte după 11 etape.

Afla mai multe despre: manchester cityarsenalnewcastlepremier league