Mandorlini, nemulţumit de jocul echipei sale în meciul cu Dinamo: ”Le-am spus-o şi băieţilor. Trebuia să facem mai mult”

CFR Cluj

Antrenorul celor de la CFR Cluj, italianul Andrea Mandorlini (63 de ani), a tras concluziile după remiza cu Dinamo, în Superligă.

CFR Cluj a remizat cu Dinamo, scor 1-1, într-un meci din etapa a 12-a din Superliga României.

Golurile au fost marcate de Abdallah (10), pentru Dinamo, iar pentru CFR Cluj a punctat Bîrligea (58).

Mandorlini: ”E o senzaţie puţin neplăcută”

La finalul jocului de pe Arena Naţională, Andrea Mandorlini a punctat faptul că este un rezultat echitabil şi a felicitat-o pe Dinamo pentru jocul prestat.

De asemenea, antrenorul CFR-ului a fost critic cu privire la prestaţia echipei sale în prima repriză.

”E o senzaţie puţin neplăcută. În prima repriză nu ne-am descurcat prea bine. Le-am spus-o şi băieţilor.

Însă în partea secundă ne-am creat ocazii. Portarul lui Dinamo a avut intercepţii bune. E puţin neplăcut, dar trebuie să o felicit pe Dinamo.

Nu ştiu dacă ne-a surprins. Trebuia să facem mai mult. Aşa sunt meciurile. În repriza a doua am avut ocazii mari”, a declarat Mandorlini, după meci.

În urma acestui rezultat, CFR Cluj rămâne pe locul doi în clasament, cu 26 de puncte, cu trei mai puţine decât liderul FCSB.

Afla mai multe despre: cfr clujandrea mandorlinisuperliga