Marius Marin, Olimpiu Moruţan şi Dennis Man, adversari în Serie B. Eşec drastic pentru Ionuţ Nedelcearu

Marius Marin, Olimpiu Moruţan şi Dennis Man au fost adversari în duelul dintre Pisa şi Parma, iar un alt român, Ionuţ Nedelcearu, a suferit o înfrângere usturătoare în Serie B.

Pisa şi Parma, formaţii la care evoluează şi jucătorii români Marius Marin şi Olimpiu Moruţan, respectiv Dennis Man, au încheiat la egalitate, scor 0-0, partida din cadrul etapei a opta din Serie B.

La gazde. Marius Marin a fost integralist, iar Olimpiu Moruţan a fost introdus în minutul 71. La formaţia oaspete, Dennis Man a fost titular şi a evoluat 70 de minute.

După o runde scurse din liga secundă italiană, Pisa este pe loc retrogradabil, cu şase puncte strânse, în timp ce Parma ocupă poziţia a şaptea, cu 13 puncte.

Un alt internaţional român din Serie B, fundaşul Ionuţ Nedelcearu, a pierdut drastic în meciul disputat astăzi.

Acesta a fost integralist în eşecul suferit de Palermo pe terenul celor de la Ternana, scor 0-3.

Astfel, Palermo rămâne pe locul 17, cu un punct peste Pisa, după opt etape scurse din Seria B.

Afla mai multe despre: manmorutanmarinserie b