Mirel Rădoi, ghinionist în Arabia Saudită. Al Tai a pierdut în prelungiri meciul cu Al Ittihad

Mirel Rădoi (41 de ani) a avut un ghinion dramatic. Al Tai a pierdut meciul cu Al Ittihad în prelungiri.

Mirel Rădoi, ghinionist în Arabia Saudită

Al Tai a pierdut, pe teren propriu, în faţa lui Al Ittihad, scor 0-1, în cadrul etapei cu numărul 15 din campionatul Arabiei Saudite.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Igor Coronado, chiar la ultima fază, în minutul 90+5.

Astfel, Mirel Rădoi a înregistrat al doilea eşec din două meciuri de când a preluat-o pe Al Ta'ee Ha'il, echipă care a ajuns la cinci înfrângeri la rând în campionat.

În prima partidă la Al Tai, Rădoi a fost învins de Al Shabab, scor 1-2.

În clasament, Al Tai ocupă locul zece, cu 18 puncte după 15 runde, în timp ce Al Ittihad se află pe poziţia a treia, cu 34 de puncte.

Mirel Rădoi a semnat cu Al Tai pe data de 22 ianuarie. Este prima experienţă în străinătate pentru fostul selecţioner al României ca antrenor.

Comunicatul lui Al Tai la prezentarea oficială a lui Mirel Rădoi

”Conducerea clubului a finalizat procedurile în angajarea antrenorului român, Mirel Rădoi, pentru a prelua banca tehnică a primei echipe în următoarea perioadă”, se arată în comunicatul clubului saudit.

Afla mai multe despre: mirel radoiarabia saudita