MM, săgeată la adresa lui Kovacs: "Aseară l-am felicitat. Acum cred că doar pentru avantajul de la golul lui Bernardo Silva!". Ce a reclamat

Mihai Stoica (56 de ani), managerul FCSB, a reacţionat pe Facebook şi a reclamat două penalty-uri neprimite de roş-albaştri în derby-ul de la Craiova (1-0, în Bănie). MM a lansat o săgeată la adresa lui Istvan Kovacs, arbitru pe care a dezvăluit că l-a felicitat după fluierul de final, înainte să revadă fazele pe care le incriminează.

FCSB a fost privată, în victoria obţinută contra Craiovei - 1-0 în Bănie -, de două penalty-uri, consideră Mihai Stoica, managerul general al roş-albaştrilor.

FCSB s-a impus cu 1-0 împotriva Craiovei, în Bănie. Ivan Mamut a dat lovitura, în minutul 86, cu un gol spectaculos cu călcâiul. În partida de pe "Ion Oblemenco", FCSB ar fi trebuit să primescă un penalty neacordat de Istvan Kovacs, consideră Constantin Zotta, două penalty-uri - consideră Mihai Stoica.

La aproape 24 de ore de la victoria din Bănie, la finalul căreia s-a dezlănţuit, Mihai Stoica a postat un mesaj pe Facebook şi a lansat o ironie la adresa lui Istvan Kovacs. Managerul general al FCSB consideră că echipa roş-albastră trebuia să primească două penalty-uri, ambele neacordate de centralul din Carei.â

Primul, în minutul 41, după un contact între Marius Constantin şi Ianis Stoica, fază la care şi Constantin Zotta consideră că s-ar fi impus acordarea loviturii de pedeapsă. Al doilea, în minutul 78, după o ciocnire între Papp şi Cirstea.

"Poate că după aspectul părţii secunde nu meritam să câştigăm, aşa cum nici Craiova nu merita după aspectul părţii secunde la meciul tur. Chiar nici după aspectul primei părţi.

Un alt aspect rămâne neschimbat în dubla confruntare. Cel al erorilor de arbitraj. Horaţiu Feşnic (Cluj-Napoca) dictează inexplicabil un penalty contra noastră, Istvan Kovacs (Carei) ignoră două faulturi comise asupra jucătorilor noştri. În careu.

Aseară, după meci, l-am felicitat pe Kovacs. Acum cred că doar pentru avantajul de la golul lui Bernardo Silva.

P.S. E greu când se greşeşte împotriva noastră la meciuri cu asemenea miză. Greu, dar nu imposibil", a scris Mihai Stoica, pe Facebook.

Afla mai multe despre: mm stoicamihai stoicaistvan kovacsgreseli