Mutu are motive să zâmbească! Neftci a legat a doua victorie consecutivă şi este pe podium în Azerbaidjan

Neftci Baku a câştigat meciul cu Turan din etapa a 16-a din campionatul azer, scor 3-2, şi a urcat pe locul 3.

Cu Yuri Matias integralist (n.r. ex - CFR Cluj), Neftci a deschis scorul în minutul cinci prin Filip Ozobic, dar s-a văzut egalată patru minute mai târziu. Hadzhiyev a readus formaţia lui Mutu în avantaj imediat după pauză, dar nigerianul Oto John a egalat la doi, după doar trei minute.

Nigerianul din tabăra gazdelor, Aaron Olanare, a înscris golul decisiv cu 20 de minute înainte definal, iar Neftci s-a impus cu 3-2. Echipa ”Briliantului” este pe locul trei, cu 25 de puncte, la 10 lungimi distanţă de liderul şi campioană en-titre Qarabag.

În următoarea etapă, cele două echipe se vor duela pe terenul lui Qarabag.

Afla mai multe despre: neftci baku