”Nu îmi e teamă că pierdem locul de play-off". Bergodi, reacţie surprinzătoare după ce a plecat cu un singur punct de la Mioveni: ”Nu trebuie să facem tragedie”

Tehnicianul formaţiei Sepsi, Cristiano Bergodi, a tras concluziile după ce echipa sa a plecat doar cu un singur punct de la Mioveni, deşi a condus majoritatea timpului.

Sepsi a încheiat la egalitate partida cu CS Mioveni, scor 1-1, într-un meci al etapei a 24-a din Superligă.

Oaspeţii au deschis scorul destul de repede la Mioveni. Cosmin Matei a primit în careu de la Rondon şi a înscris aducând în avantaj pe Sepsi.

În minutul 87, Nicolae Păun, de la Sepsi, a fost eliminat de arbitrul Marcel Bîrsan, el primind două cartonaşe galbene în numai trei minute.

Gazdele au profitat de omul în plus şi au primit un penalty în minutele de prelungire ale meciului, la un fault asupra lui Bogdan Rusu, în careul lui Sepsi.

Tot Bogdan Rusu a transformat lovitura de pedeapsă, în minutul 90+5 şi Sepsi nu are nici o victorie în acest an, în timp ce Mioveni rămâne neînvinsă.

La finalul meciului, Cristiano Bergodi s-a arătat dezamăgit că echipa sa nu a plecat cu toate cele trei puncte de pe terenul celor de la Mioveni.

Dar, surprinzător poate, antrenorul italian a subliniat că nu va fi un capăt de ţară dacă Sepsi nu se califică în play-off.

"Dezamăgire mare, dar asta e, am luat un punct. Păcat că am pierd două puncte foarte importante, care erau importante în clasament.

S-a jucat frumos în prima repriză, ambele formaţii au ratat. În partea a doua a fost mai multă luptă, o bătălie. Noi ne-am retras, dar nu a fost o problemă.

L-am pierdut pe Păun, care a luat două cartonaşe rapid. Nu sunt supărat pe el, chiar dacă nu înţeleg. Nu cred că au fost relaxaţi băieţii.

E un punct muncit, păcat că ne-au egalat în minutul 94. Avem meciuri grele cu toate echipele până la finalul sezonului regulat.

Nu trebuie să facem tragedie pentru cele două puncte pierdute. E normal să fim supăraţi pentru că am fost egalaţi în prelungiri. Nu îmi e teamă că pierdem locul de play-off", a declarat Bergodi, după meci.

Afla mai multe despre: bergodimioveni