”O primă repriză foarte slabă. Noroc cu Gabi, că ne-a scos!”. Marius Croitoru, despre posibilitatea venirii unui nou atacant: ”Se lucrează”

FC U Craiova

Marius Croitoru a tras concluziile după remiza dintre FC U Craiova şi U Cluj.

U Cluj şi FC U Craiova 1948 au încheiat la egalitate, scor 1-1, un meci contând pentru etapa a noua a Superligii.

Marius Croitoru: ”O primă repriză foarte slabă. Noroc cu Gabi, că ne-a scos!”

La finalul meciului, Marius Croitoru, antrenorul echipei FCU Craiova 1948, a recunoscut că formaţia sa a făcut o primă repriză slabă, salvată de execuţia lui Gabi Iancu, dar că rezultatul de egalitate este echitabil.

De asemenea, a vorbit şi despre posibilitatea aducerii unui nou atacant pentru a suplini plecarea lui Andrea Compagno la FCSB.

”Nu am pierdut, am legat două rezultate pozitive. O primă repriză foarte slabă, noroc cu Gabi (n.r. Iancu) că ne-a scos, de data asta. Eu zic că un egal e rezultatul echitabil.

Repriza a doua am controlat-o foarte clar. Puteam să câştigăm, nu înţeleg de ce se repetă scenariul de la UTA.

Am avut cinci jucători noi faţă de meciul trecut. Am jucat din trei în trei zile. Până la urmp un punct şi un punct e un rezultat echitabil.

(n.r. despre Rapid) E un meci de tradiţie, multe energii, orgolii multe pe lângă cele trei puncte. Mai avem două meciuri (n.r. până la pauza internaţională) şi sperăm să scoatem tot ce e posibil din acestea.

(n.r. despre Compagno) Uşor, uşor, nu poţi schimba imediat anumite repere, îţi trebuie timp pentru implementarea unui nou jucător.

Se poate aduce. Cred că se lucrează mult la aducerea unui nou jucător. Dar nu poţi azi să-l aduci, iar mâine să fie deja la nivelul colegilor săi”, a declarat Croitoru, după meci.

Afla mai multe despre: craiovacroitoru