Obiectiv măreţ în Cupa României! ”Vrem să ajungem în finală”. Anunţul clar al unei echipe din play-out

Fotbal intern

Gabi Iancu (28 de ani) a tras concluziile după remiza înregistrată între Hermannstadt şi Botoşani, în Superligă.

Obiectiv măreţ în Cupa României! ”Vrem să ajungem în finală”. Anunţ clar venit din play-out

Hermannstadt şi Botoşani au încheiat la egalitate, scor 1-1, partida din cadrul etapei a doua din play-out-ul Superligii.

Gabi Iancu a deschis scorul pentru sibieni, în minutul 70, în timp ce Camara a adus egalarea pentru oaspeţi în al patrulea minut de prelungire.

La finalul meciului disputat la Sibiu, Gabi Iancu s-a arătat mâhnit că golul său nu a fost unul de trei puncte.

”Suntem supăraţi, nu facem înmormântare, dar cele trei puncte erau senzaţionale în momentul acesta”, a declarat Iancu, după meci.

De asemenea, Gabi Iancu a vorbit şi despre Cupa României, competiţie în care Hermannstadt este calificată în sferturi, dar obiectivul echipei este accederea în finală.

”Vrem să ajungem până în finală, de ce nu?”, a adăugat atacantul formaţiei sibiene.

Hermannstadt se va duela în sferturile de finală ale Cupei României cu U Cluj. Partida va avea loc miercuri, 5 aprilie.

În campionat, Hermannstadt rămâne neînvinsă în play-out şi se clasează pe locul 5, cu 18 puncte acumulate.

Afla mai multe despre: hermannstadtcupa romanieisuperliga