FCSB a confirmat faptul că patru jucători care au făcut parte din lotul avut în sezonul trecut nu mai fac parte din calculele pentru stagiunea viitoare.
FCSB, val de plecări. Patru jucători la număr
FCSB a anunţat, în mod oficial, că patru jucători nu vor mai face parte din lotul echipei în sezonul 2026-2027. Este vorba despre Baba Alhassan, David Kiki, Mamadou Thiam şi Daniel Graovac.
Clubul roş-albastru a transmis un mesaj de mulţumire pentru contribuţia avută de aceştia în culorile echipei şi le-a urat succes în continuarea carierei fiecăruia.
- Aplicaţia Orange Sport este gratuită şi poate fi descărcată din Google Play şi App Store.
”FCSB anunţă că jucătorii Baba Alhassan, David Kiki, Mamadou Thiam şi Daniel Graovac nu vor continua în tricoul roş-albastru în sezonul 2026-2027.
- Vrei să vezi cele mai tari competiții sportive, oriunde ai fi? Ia-ți oferta Orange Love pentru fibră și TV.
Clubul nostru le mulţumeşte pentru contribuţie şi le urează mult succes în carieră!”, a transmis clubul bucureştean, pe canalele de comunicare cu fanii.
Aceste plecări confirmate fac parte din procesul de reorganizare a lotului înaintea noului sezon, în care FCSB îşi propune să ia titlul şi să aibă un parcurs cât mai bun în cupele europene.
Ceea ce o să urmeze acum la club o să fie la capitorul veniri, acolo unde sunt aşteptate întăriri importante.
- Citește și
- Victor Piţurcă a dat verdictul după transferul lui Olaru în Belgia: "E norocos! Important e să-şi schimbe acele gesturi”
- De ce l-a vândut Rapid pe Christensen. Conducerea a luat decizia şi după ”discuţiile cu Daniel Pancu”: ”Ne-am recuperat banii”
- Cosmescu a distrus speranţele lui U Cluj în Europa League: "La revedere! Nicio şansă”. Ce a spus despre FCSB şi Craiova | EXCLUSIV
Afla mai multe despre: fcsb, superliga, plecari fcsb







