Panduru anunţă un nou transfer URIAŞ la FCSB. O nouă "ţeapă" marca Becali? "Se face pe bani foarte mulţi" | EXCLUSIV

FCSB a pierdut meciul de la UTA, scor 1-3, şi a rămas la şapte puncte în spatele liderului Farul Constanţa.

În urma înfrângerii de la Arad, Basarab Panduru i-a criticat pe jucătorii lui Gigi Becali. De asemenea, expertul Orange Sport a tras un semnal de alarmă şi le-a transmis un mesaj clar fotbaliştilor FCSB-ului care îşi fac planuri pentru un eventual transfer.

"Becali va vinde aceşti jucători pe bani foarte buni. A vândut şi va mai vinde în continuare. Pe Becali nu îl mai interesează ce fac aceşti jucători după ce pleacă, pe el îl interesează doar să vândă.

Aceşti jucători vor pleca afară, nu vor fi capabili să răspundă (n.r. intrărilor mai dure ale adversarilor) şi nu va fi nicio problemă, <<Ăia nu m-au văzut că nu sunt capabil când m-au transferat?>>.

Eu am impresia că impresarii sunt atât de buni încât duc pe oricine, oriunde. Şi pe bani mulţi, nu pe vorbe, pe bani chiar mulţi" , a spus Basarab Panduru.

UTA - FCSB 3-1

UTA Arad a învins-o, duminică seara, pe teren propriu, scor 3-1, pe FCSB, într-un meci din etapa a 29-a a Superligii.

La Arad, gazdele au deschis scorul prin autogolul lui Tamm, în minutul 14. Florinel Coman a egalat rapid, în minutul 18, însă arădenii au marcat de două ori în repriza secundă, prin Postolachi (min. 64) şi Ubbink (min. 78).

Fără antrenor pe bancă, FCSB a pierdut meciul şi a rămas cu 54 de puncte, pe locul 3, iar UTA e pe locul 14, cu 29 de puncte.

• UTA: Kucher - Batha, Erico, Benga (P. Anton 45), Aly Abeid – Ubbink (Stahl 84), Cascini, Roger - R. Pop (Paşcălău 84), Milosevic (Willie barbosa 84), Otele (Postolachi 57). ANTRENOR: Laszlo Balint
  • FCSB: Târnovanu - Sorescu, Dawa, Tamm, Radunovic – Olaru (Radaslavescu 83), Şut (Ovidiu Popescu 90), Edjouma (Cordea 46) - Miculescu, Fl. Coman, Oct. Popescu. ANTRENOR: Mihai Pintilii

Afla mai multe despre: panduru