VIDEO | Tavi Popescu, prea firav pentru banderolă. :) Atacantul FCSB-ului a avut serioase probleme din cauza ei

Octavian Popescu a avut mari probleme cu banderola de căpitan, deoarece... are braţul prea subţire.

Octavian Popescu beneficiază de foarte multă încredere din partea conducerii, deşi nu are un sezon strălucit.

Tânărul atacant al FCSB-ului este unul dintre căpitanii echipei, însă, uneori, acest lucru îl pune în dificultate.

Banderola este prea mare pentru Octavian Popescu. La propriu

Atacantul în vârstă de 20 de ani a fost integralist în eşecul FCSB-ului cu 3-1 în faţa celor de la UTA Arad, în deplasare.

Octavian Popescu a fost periculos de câteva ori, însă nici de această dată nu şi-a trecut numele pe lista marcatorilor sau a celor care au dat pasă de gol.

În schimb, a atras atenţia pe finalul meciului, când a primit banderola de căpitan.

În minutul 90, Adrian Şut - cel care la rândul său a primit banderola de la Darius Olaru - a fost schimbat cu Ovidiu Popescu.

În ordinea impusă în vestiar, banderola trebuia să ajungă la Octavian Popescu. Însă tânărul atacant a avut serioase probleme în a o fixa pe braţ.

Deoarece are un fizic firav, baderola primită de la Adrian Şut era prea mare.

Iniţial, a avut tendinţa să meargă la margone să o schimbe, însă şi-a dat seama că mai sunt câteva minute de joc, astfel că a fixat-o pe încheietura mâinii.

Octavian Popescu are banderola pe măsura lui

Anul trecut, Octavian Popescu a fost unul dintre cei mai buni jucători din Liga 1. Din dorinţa de a-l motiva şi mai mult, dar şi pentru a-l scoate în evidenţă, Gigi Becali a decis să-l facă unul dintre căpitanii echipei.

Însă acest lucru i-a provocat probleme. La începutul lunii august, într-un meci cu Dunajska Streda - din preliminariile Conference League - Octavia Popescu a preluat atunci banderola de la Florinel Coman, care doar ce fusese schimbat.

După câteva minute, Octavian Popescu şi-a dat seama că banderola este mult prea mare pentru braţul său, motiv pentru care i-a tot picat pe mână.

Atunci, Tavi Popescu a mers la margine şi a cerut o altă banderola, mai potrivită pentru dimensiunile braţului său.

Afla mai multe despre: popescu