VIDEO | Jurgen Klopp, criză de nervi la 7-0 pentru Liverpool. Ce l-a scos din sărite pe managerul ”cormoranilor”

Premier League

Jurgen Klopp a făcut o criză de nervi pe finalul derby-ului cu Manchester United, pe care l-a câştigat cu 7-0.

Duminică seară, în direct pe Orange Sport 1, Liverpool a făcut spectacol în derby-ul cu Manchester United.

”Cormoranii” s-au impus cu 7-0, cea mai clară victorie obţinută vreodată în faţa rivalei din Manchester. Însă Klopp şi-a pierdut cumpătul pe finalul meciului.

Un suporter l-a făcut pe Jurgen Klopp să aibă o criză de nervi

Pentru suporterii de pe Anfield a fost o seară pe care nu o vor uita. Liverpool, care are un sezon slab, a reuşit o victorie la un scor incredibil în faţa lui Manchester United.

Totuşi, Jurgen Klopp a avut şi un moment în care a făcut o criză nervi, chiar când echipa sa conducea cu 7-0.

În minutul 88, un suporter a pătruns pe teren, însă n-a apucat să se bucure prea mult, deoarece a fost interceptat de stewarzi.

Pentru el, mai rău decât tratamentul stewarzilor a fost întâlnirea cu Jurgen Klopp.

Managerul lui Liverpool a început să urle foarte nervos la fanul care a intrat pe teren, în timp ce stewarzii îl conduceau pe acesta prin faţa băncilor de rezerve.

Acum, acel suporter riscă să nu mai intre mulţi ani de aici încolo pe stadioanele din Marea Britanie.

Liverpool, victorie senzaţională în faţa lui Manchester United

Liverpool a învins duminică, pe teren propriu, formaţia Manchester United, scor 7-0, într-un meci din etapa a 26-a a Premier League.

Liverpool i-a administrat lui Manchester United cea mai umilitoare înfrângere din acest sezon, 7-0. După o primă repriză în care gazdele au marcat o singură dată, prin Cody Gakpo, în minutul 43, meciul a luat o altă turnură în partea secundă.

Darwin Nunez a înscris pentru 2-0 (min. 47) şi Gakpo a urcat scorul la 3-0 (min. 50). Salah a înscris în minutul 66, Nunez a reuşit dubla în minutul 75, iar Salah l-a urmat, în minutul 83.

Intrat în minutul 79, Firmino a stabilit scorul final în minutul 88. La celebrarea golului, un fan al lui Liverpool a intrat pe teren şi a fost scos de stewarzi după ce era să îl accidenteze pe Robertson.

Afla mai multe despre: liverpool