PAOK-ul lui Răzvan Lucescu, remiză cu AEK Atena, în campionatul Greciei. Cum s-a descurcat Alex Mitriţă

PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, duminică seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu AEK Atena, într-un meci din play-off-ul campionatului Greciei.

La PAOK este legitimat şi internaţionalul român Alexandru Mitriţă.

În partida cu formaţia din capitala elenă, acesta a jucat până în minutul 82 şi a primit in cartonaş galben în minutul 58.

Au marcat Amrabat ’15 pentru AEK şi Colak ’27 pentru PAOK.

Echipa celor doi români ocupă locul doi în clasament, cu 60 de puncte, în timp ce AEK Atena este pe 5, cu 52 de puncte. Lider este Olympiakos, care are 73 de puncte.

În urmă cu câteva zile, PAOK Salonic s-a calificat în finala Cupei Greciei, iar Răzvan Lucescu a vorbit despre această performanţă.

"Eram sigur că ne vom califica. Aveam nevoie de atacanţi, de oameni care să joace în faţă, pentru că ne trebuia un gol, iar Olympiakos se retrăsese.

Este o calificare meritată. Cred că ne-am fi putut asigura calificarea încă din primul meci, deşi a fost un meci dificil, între două echipe bine organizate. Noi am meritat mai mult să ne calificăm.

Este un sezon grozav pentru noi. Am reuşit să facem multe. Nu este uşor să joci împotriva lui Aris, Panathinaikos, Marseille şi de două ori cu Olympiakos”, a declarat Lucescu Jr.

Afla mai multe despre: razvan lucescumitritapaok