Răzvan Lucescu şi Mitriţă au pierdut finala Cupei Greciei. Duelul PAOK Salonic - Panathinaikos, marcat de incidente

Campionate

PAOK Salonic a pierdut Cupa Greciei, după o finală ce a fost întreruptă din cauza incidentelor provocate de fanii celor două formaţii.

Răzvan Lucescu şi Mitriţă au pierdut finala Cupei Greciei. PAOK Salonic - Panathinaikos, marcat de incidente

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu şi la care joacă Alexandru Mitriţă, a fost învinsă în finala Cupei Greciei, sâmbătă seară, scor 1-0, de echipa Panathinaikos.

Golul a fost marcat de Cantalapiedra, în minutul 34, din penalty, unul ce a fost confirmat de sistemul VAR.

Alexandru Mitriţă a jucat şi el în această finală, după ce a intrat pe teren în minutul 62.

Potrivit presei internaţionale, meciul a fost marcat de incidente pe teren şi în afara lui, care au dus şi la o întrerupere de cel puţin jumătate de oră.

Cantalapiedra a sărbătorit marcarea golului în faţa peluzei rivale, care au început să arunce cu obiecte către fotbaliştii echipei adverse.

PAOK Salonic a pierdut detaşat titlul în favoarea lui Olympiakos, a fost eliminată din Conference League în sferturi, de Marseille, iar acum a pierdut şi finala Cupei Greciei.

Afla mai multe despre: paokrazvan lucescu