Real Madrid - Sevilla 1-1. Sergio Ramos, primul joc ca adversar al ”galacticilor”. Celelalte rezultate ale zilei în La Liga | VIDEO

La Liga

Real Madrid şi Sevilla au disputat un meci cu multe faze de poartă şi a însemnat primul joc al lui Sergio Ramos, actualul jucător al andaluzilor, contra formaţiei la care a petrecut cea mai mare perioadă a carierei de fotbalist.

Sergio Ramos vs Real Madrid a fost realitate pe ”Ramon Sanchez Pizjuan”, în La Liga | VIDEO

Real Madrid a încheiat la egalitate, în deplasare, cu FC Sevilla, scor 1-1, în meciul disputat în etapa a 10-a în La Liga.

Pe stadionul Ramon Sanchez Pizjuan, Sergio Ramos a fost pentru prima dată adversar contra ”galacticilor”.

Partida a început cu Real Madrid care a avut gol anulat de VAR în minutul 4, la Valverde.

Ambele echipe au atacat şi au avut ocazii de gol, dar de marcat au făcut-o madrilenii, în propria poartă, prin David Alaba, în minutul 74.

Avantajul gazdelor a durat însă doar patru minute, pentru că Dani Carvajal a înscris cu o lovitură de cap, din centrarea lui Ton Kroos, egalând în minutul 78.

Chiar dacă au fost nouă minute de prelungire, partida s-a încheiat la egalitate, 1-1.

Real Madrid se află la primul egal stagional şi ocupă primul loc în clasament, cu 25 de puncte. Pe locul secund se află Girona (22 de puncte), iar pe 3 este FC Barcelona (21 de puncte).