Start de coşmar pentru Denis Alibec în Qatar! Echipa sa a debutat cu stângul în campionat

Denis Alibec (32 de ani), noul jucător al formaţiei Al Muaither din prima ligă qatareză a avut parte de un start modest de campionat alături de noua sa echipă.

Fostul jucător al celor de la Farul Constanţa a intrat în minutul 67 al partidei dintre Al Wakra şi Al Muaither.

Gazdele de la Al Wakra conduceau cu scorul de 2-0 în momentul intrării atacantului român.

În minutul 72, gazdele au mărit diferenţa de goluri iar partida avea să se încheie cu scorul de 3-0.

Denis Alibec, desfiinţat după plecarea în Qatar | EXCLUSIV

„Alibec..alt patriot, alt jucător „legat” de club. Te-a făcut om Hagi, te-a scos de unde erai, că erai jos de tot. Nici măcar nu ai jucat în finala campionatului (n.r. meciul decisiv cu FCSB din sezonul trecut). Mai stai şi tu puţin la echipă, chiar te împrumuţi să faci plinul la maşină? Chiar n-ai bani deloc?”, a spus Emil Grădinescu la Orange Sport.

Afla mai multe despre: alibecqatar