Steaua a pierdut primul meci din acest sezon! ”Militarii” au fost învinşi de liderul-surpriză al Ligii 2

Liga 2

CSA Steaua a cedat pe terenul lui CSC 1599 Şelimbăr, scor 2-3, în ultimul meci al etapei cu numărul cinci din Liga 2.

Echipa lui Daniel Opriţa a deschis scorul prin Chipirliu. Golgheterul Stelei a transformat cu multă siguranţă o lovitură de la 11 metri. La faza imediat următoare, gazdele au egalat prin Raul Rotund. Roş-albaştrii au fost de nerecunoscut în repriza a doua, iar Ionuţ Năstăsie şi George Manea au dus scorul la 3-1 pentru ”Călăreţii roşii”. Steaua a redus din diferenţă cu un sfert de oră înainte de final prin Daniel Vîrtej.

Meciul s-a terminat cu victoria sibienilor, care sunt lideri în eşalonul secund, cu cinci victorii din cinci meciuri. Steaua îşi va afla mâine adversara din grupele Cupei României.

Afla mai multe despre: csa steauacsc şelimbăr