Surpriză uriaşă în Cupa Germaniei! Bayern Munchen, eliminată de Freiburg, cu un gol din penalty, în ultimul minut

Bayern Munchen

Freiburg a dat lovitura şi a eliminat-o pe Bayern Munchen din Cupa Germaniei. Bavarezii au şansa revanşei în meciul direct din campionat.

Bayern Munchen, campioana ultimelor 10 ediţii din Bundesliga, a pierdut marţi, pe teren propriu, meciul din sferturile Cupei Germaniei disputat în compania formaţiei Freiburg, scor 1-2. Freiburg s-a calificat în semifinale.

Bayern, cu noul antrenor Thomas Tuchel pe bancă, a deschis scorul în minutul 19 prin Upamecano, dar oaspeţii au egalat destul de repede, în minutul 27, prin Nicolas Hofler.

Freiburg a dat lovitura în minutul 90+5, când Lucas Holer a marcat, din penalty, golul victoriei şi al calificării în semifinalele competiţiei.

Sâmbătă, cele două formaţii se vor înfrunta din nou, în Bundesliga, pe terenul lui Freiburg.

În semifinale s-a calificat şi Eintracht Frankfurt, învingătoare cu 2-0 în faţa lui Union Berlin. Randal Kolo Muani a fost autorul undei duble în minutele 11 şi 12.

Celelalte două meciuri din sferturile de finală ale Cupei Germaniei se vor disputa miercuri: FC Nurnberg – VfB Stuttgart şi RB Leipzig – Borussia Dortmund.

Afla mai multe despre: bayern munchen freiburgcupa germaniei