Încă un jucător a plecat în aceste zile de la Dinamo, iar viitoarea echipă unde va evolua este în Liga 2.
Încă un jucător a plecat în aceste zile de la Dinamo, iar viitoarea echipă unde va evolua este în Liga 2.
Dinamo a câştigat cu 1-0 meciul jucat pe teren propriu cu Chindia, în etapa a 19-a din Liga 1. E prima victorie a alb-roşiilor din august. Ultima oară, Dinamo a câştigat cu 3-2 în faţa Academicii Clinceni, pe 2 august.
Atacantul împrumutat de Dinamo Bucureşti la Chindia Târgovişte, Daniel Popa (26 de ani), a anunţat că nu renunţă la memoriul împotriva clubului alb-roşu. De asemenea, Popa a vorbit şi despre perioada sa în "Ştefan cel Mare".