Viorel Moldovan a fost contactat de Politehnica Iaşi, echipă care a retrogradat în Liga 2.
Viorel Moldovan a fost contactat de Politehnica Iaşi, echipă care a retrogradat în Liga 2.
UTA a primit vizita lui Poli Iaşi, într-un meci ce ar fi putut să asigure, aproape, statutul de primă divizionară echipei din Arad. Însă, trupa lui Balint s-a văzut condusă cu 2-0 până la pauză şi a pierut partida cu scorul de 2-1.
Politehnica Iaşi a învins-o, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1 (2-0), pe Astra Giurgiu, în etapa a V-a a play-out-ului Ligii I.