Poli Iaşi a pierdut din nou în Liga I, scor 1-2, în deplasarea de la FC Argeş şi a rămas pe ultimul loc în clasament.
Poli Iaşi a pierdut din nou în Liga I, scor 1-2, în deplasarea de la FC Argeş şi a rămas pe ultimul loc în clasament.
Florin Prunea, fostul preşedinte al lui Poli Iaşi, a avut o ieşire necontrolată la adresa lui Adrian Ambrosie, actualul vicepreşedinte al Comitetului Director al echipei din Capou.
Poli Iaşi a reziliat contractul cu Mugur Cornăţeanu. La formaţia din Copou a venit, în locul său, Marian Rada (61 de ani), care va fi antrenor principal, dar doar în acte.