Un nou pas greşit pentru Anderlecht în campionatul Belgiei. Al patrulea eşec pentru viitoarea adversară a FCSB-ului

Anderlecht a pierdut din nou în campionat, chiar înaintea meciului direct contra FCSB-ului, în Conference League.

Anderlecht, un nou eşec în campionatul din Belgia. Următorul meci este cu FCSB, în Conference League

Anderlect Bruxelles, viitoarea adversară a echipei FCSB în grupele Conference League, a pierdut duminică, în deplasare, cel de-al patrulea meci din acest sezon, 1-2 cu Westerlo, în etapa a opta din Jupiler Pro League.

Westerlo a deschis scorul prin Igor Mavuba Vetokele, în minutul 6. Sebastiano Esposito a egalat abia în minutul 70, dar gazdele de la Westerlo au revenit în avantaj prin golul lui Halil Akbunar, din minutul 83.

Odată cu acest nou eşec, Anderlecht este pe locul nouă în clasament, cu numai zece puncte acumulate în opt etape.

Lider în campionatul belgian este Antwerp, cu maxim de puncte, 24, după primele opt runde şi golaveraj de 18-5.

Meciul FCSB – Anderlecht, din grupa B a Conference League, este programat joi, 15 septembrie, de la ora 22:00. În prima etapă. FCSB a pierdut cu West Ham (1-3), iar Anderlecht a câştigat cu Silkeborg (1-0).

Afla mai multe despre: anderlechtfcsbconference league