Cremonese, remiză cu Atalanta, liderul din Serie A. Vlad Chiricheş şi Ionuţ Radu au fost integralişti

Stranieri

Cremonese, cu Vlad Chiricheş şi Ionuţ Radu integralişti, a scos al doilea punct consecutiv în Serie A.

Atalanta şi Cremonese au încheiat la egalitate, scor 1-1, în etapa a şasea din Serie A. La oaspeţi, Vlad Chiricheş şi Ionuţ Radu au fost integralişti.

Pentru Atalanta a deschis scorul Demiral, în minutul 74, iar Valeri a egalat în minutul 78.

Este al doilea meci egal reuşit de Cremonese în această stagiune. Echipa are două puncte şi se află pe penultimul loc, cel de-al 19-lea, în Serie A.

Vlad Chiricheş a purtat banderola de căpitan al echipei Cremonese şi, conform notelor de pe site-ul tuttomercatoweb, a fost cel mai bun jucător al gazdelor.

Gazzetta dello Sport a notat că meciul a fost decis şi de rezultatul duelului Chiricheş - Muriel, câştigat autoritar de fotbalistul român.

Nici celălalt român, Ionuţ Radu, nu s-a lăsat mai prejos. Portarul de 25 de ani a avut mai multe intervenţii exemplare, ajutând-o pe nou-promovată să obţină al doilea punct consecutiv în prima ligă italiană.

Afla mai multe despre: chirichesraducremonese