Victorii pentru Daniel Isăilă şi Cosmin Olăroiu în Emiratele Unite Arabe

Fotbal

Daniel Isăilă şi Cosmin Olăroiu au reuşit să obţină victorii în cea de a 19-a etapă a

Formaţia Baniyas, antrenată de Daniel Isăilă, a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Al Nasr, într-un meci din etapa a 19-a a campionatului Emiratelor Arabe Unite.

Al Nasr a condus cu 1-0, prin golul marcat de Mendes în minutul 18. În minutul 22, Al Nasr a rămas în inferioritate numerică, fiind eliminat Fawzi. Pentru Baniyas au înscris Thelin ’90 (penalti) şi Ivkovic ‘90+2.

Echipa lui Isăilă ocupă locul 6 în clasament, cu 28 de puncte, în timp ce Al Nasr este pe 8, cu 25 de puncte. Lider este Al Ain, care are 43 de puncte.

Formaţia Al Sharjah, antrenată de Cosmin Olăroiu, a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Ajman, într-un meci din etapa a 19-a a campionatului Emiratelor Arabe Unite.

Învingătorii au marcat prin Caio, în minutele 38 şi 90+1 (penalty). Pentru Ajman a înscris Hilal, în minutul 77.

Al Sharjah ocupă locul trei în clasament, cu 36 de puncte, în timp ce Ajman este pe 7, cu 25 de puncte. Lider este Al Ain, cu 43 de puncte.

Afla mai multe despre: isăilăolăroiu