VIDEO | 63 de ani, dar la el nu se văd! Carlo Ancelotti, complet relaxat, a început să jongleze pe marginea terenului, la Real Madrid - Chelsea 2-0

Carlo Ancelotti (63 de ani) a ”uitat” ce vârstă are şi a început să jongleze cu mingea pe marginea terenului, la meciul dintre Real Madrid şi Chelsea, din Champions League.

Real Madrid a trecut de Chelsea, scor 2-0, în prima manşă a sferturilor de finală din Champions League.

Golurile care o duc cu un pas în semifinale pe ”Regina” Europei au fost marcate de Karim Benzema, în minutul 21, şi Marco Asensio, în minutul 74.

Oaspeţii au rămas cu un om mai puţin încă din minutul 59, atunci când Ben Chilwell a fost eliminat după un fault din postură de ultim fundaş.

Spre finalul meciului, având avantajul scorului şi cel numeric, Carlo Ancelotti a oferit una dintre imaginile antologice ale acestei ediţii de Champions League.

Înaintea unei aruncări de la margine pentru jucătorii Realului, antrenorul italian a preluat mingea şi a făcut câteva duble, amintind de jucătorul Ancelotti, om esenţial în succesul lui AC Milan de la sfârşitul anilor 80 şi începutul anilor 90.

Ca jucător, Carlo Ancelotti a evoluat la Parma (1976-1979), AS Roma (1979-1987) şi AC Milan (1987-1992).

Mai apoi, ca antrenor, Ancelotti le-a pregătit pe Reggiana (1995-1996), Parma (1996-1998), Juventus (1999-2001), AC Milan (2001-2009), Chelsea (2009-2011), PSG (ianuarie 2012-2013), Real Madrid (2013-2015, 2021-2023), Bayern Munchen (2016-2017), Napoli (2018-2019) şi Everton (2019-2021).

Afla mai multe despre: champions leagueancelottireal madrid chelsea