VIDEO | Antrenorul lui Poli Iaşi, flash-interviu senzaţional în urma victoriei cu Poli Timişoara! Răspundea întrebărilor şi scanda cu galeria în acelaşi timp

Liga 2

Poli Iaşi a reuşit să se impună în ultima partidă din acest sezon, scor 3-1, împotriva lui Poli Timişoara.

Poli Iaşi şi-a asigurat locul în Liga 2 încă din penultima etapă, dar acest lucru nu i-a oprit pe elevii lui Costel Enache din a face spectacol în ultima rundă.

Poli Timişoara, ”condamnată” la barajul de retrogradare, în care o va înfrunta pe FC Braşov, a fost învinsă de moldoveni cu 3-1.

Oaspeţii deschiseseră scorul la Iaşi, prin Bîrnoi, în minutul 31, însă Camara a restabilit egalitatea doar două minute mai târziu, înainte de a reuşi dubla în minutul 84.

În prelungiri, ieşenii au obţinut un penalty, iar Seredicu l-a transformat, stabilind scorul final, 3-1.

În urma partidei, Costel Enache a fost prezent la flash-interviu pe gazon, în apropierea galeriei echipei sale.

Costel Enache, flash-interviu senzaţional în urma victoriei cu Poli Timişoara

Mulţumit că şi-au menţinut locul în Liga 2, având un proiect ambiţios în faţă, tehnicianul a fost extaziat şi a răspuns întrebărilor în timp ce scanda alături de fani.

Momentul oferit de Enache a fost senzaţional şi a evidenţiat apropierea dintre fani şi echipă, în urma momentelor grele traversate în ultimii doi ani.

În ciuda fericirii de pe chipul lui Enache, antrenorul nu va mai continua la Poli Iaşi de sezonul viitor.

Conducerea nu a fost mulţumită de rezultatele echipei şi plănuieşte să aducă un fost antrenor din Liga 1 pe bancă.

Cornel Şfaiţer, fostul preşedinte de la Sepsi, este actualul conducător de la Iaşi şi doreşte să lucreze din nou cu Leo Grozavu, tehnicianul care a condus formaţia din Sf. Gheorghe către cupele europene sezonul trecut.