VIDEO | Barcelona, victorie la Valencia. Conduşi, catalanii lui Hansi Flick au întors scorul în favoarea lor

FC Barcelona

Barcelona a început cu dreptul noul sezon din campionatul Spaniei. Cu un prim ”11” improvizat, Hansi Flick a reuşit o victorie importantă pe terenul Valenciei.

Barcelona, victorie într-o deplasare mereu dificilă. Hansi Flick, debut cu dreptul la catalani

FC Barcelona a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 2-1, gruparea Valencia CF, în prima etapă din La Liga.

Gazdele au deschis scorul în minutul 44 prin Hugo Duro, însă nu au putut intra cu avantaj la cabine pentru că Lamine Yamal a dat assist şi Lewandowski a egalat în minutul 45+5.

Imediat după pauză catalanii au primit un penalty pe care tot Lewandowski l-a transformat şi a stabilit scorul meciului.

FC Barcelona s-a impus cu 2-1 la ceea ce a fost şi debutul lui Hansi Flick la conducerea tehnică a echipei catalane.

Acum, noua echipă a antrenorului german care a câştigat Champions League cu Bayern Munchen în 2020 aşteaptă înfruntarea cu Athletic Bilbao, din etapa următoare.

Duminică, mai sunt programate încă două meciuri din La Liga. De la ora 20:00 se joacă Real Sociedad - Rayo Vallecano, în timp ce de la ora 22:30 intră în scenă şi campioana Spaniei, Real Madrid, care va debuta pe terenul echipei Mallorca. Va fi şi primul meci al lui Mbappe în campionatul Spaniei.

Afla mai multe despre: barcelonala ligarobert lewandowski