VIDEO | Ca-n filmele de comedie. Stoian şi Adăscăliţei, gafe de cascadorii râsului la golul lui Dumiter

Oțelul Galați

Oţelul Galaţi a fost aproape de a obţine prima sa victorie din actualul sezon al Superligii, însă a scos doar o remiză, pe propriul teren, cu FC Voluntari.

Echipa pregătită de Dorinel Munteanu a condus cu 2-0 la pauză şi şi-a păstrat avantajul chiar până în minutul 77, când ilfovenii au redus din diferenţă în urma unor greşeli uriaşe în defensiva gălăţenilor.

Dumiter a marcat simplu, cu poarta goală, după o ieşire greşită a portarului Stoian şi după un luft semnat de Adăscăliţei. După doar patru minute de la această fază, Niţă a marcat din pasa aceluiaşi Dumiter şi a stabilit scorul final, 2-2.

Afla mai multe despre: otelul