VIDEO | Cartonaş roşu în FC Argeş - U Cluj! Florin Ilie, eliminat pentru o lovitură criminală asupra lui Alexandru Işfan. Ardelenii au ratat şi un penalty

Vineri, de la ora 18:30, FC Argeş a primit vizita lui U Cluj, în cea de a treia etapă a noului sezon din Liga 1. Conducând cu 1-0 din startul partidei, ardelenii şi-au bătut joc de munca bună realizată în debutul meciului.

Cartonaş roşu în FC Argeş - U Cluj

În cea de a treia etapă a Ligii 1, FC Argeş a primit vizita lui U Cluj, una dintre surprizele acestui debut de campionat.

După remizele obţinute cu FCSB şi Universitatea Craiova, ardelenii au demonstrat că se pot lupta cu elita Ligii 1.

Iar meciul de la Piteşti l-au început perfect: Bălan a deschis scorul în primele minute, înainte ca echipa pregătită de Eric Linkar să câştige un penalty în minutul 17.

Dar, de acolo, speranţele ardelenilor au început să se năruie: Florin Purece a ratat lovitura de la 11 metri, iar, 20 de minute mai târziu, Florin Ilie a fost eliminat.

Jucătorul lui U Cluj i-a administrat o lovitură criminală lui Alexandru Işfan, cu piciorul în spate, şi a văzut cartonaşul roşu direct.

Piteştenii au pus apoi sare pe rană şi au egalat înaintea pauzei.

Afla mai multe despre: u cluj