VIDEO | CFR - Rapid 2-2. Meci nebun în Gruia. Giuleştenii au fost conduşi, dar au revenit de două ori. Echipa lui Dan Petrescu a avut un gol anulat de VAR în prelungiri

CFR Cluj a remizat pe teren propriu cu Rapid, scor 1-1.

VIDEO | CFR - Rapid 2-2 ( Janga 4, Boateng 23 / Kait 11, Onea 55)

• Echipele de start:
  • CFR:  Scuffet - Cr. Manea, Yuri, Burcă, Camora - C. Deac, Muhar, Boateng, Krasniqi - Janga, Petrila
  • Rezerve: R. Sava - Braun, Peteleu, Kolinger, Hoban, Bîrligea, Maglica, Yahoah
  • Rapid: H. Moldovan - Onea, Săpunaru, Dr. Grigore, Jr. Morais - Al. Albu, Kait, Pănoiu - Sefer, Dugandzic, Costache
  • Rezerve: Drăghia - Belu-Iordache, Ignat, Iacob, Crepulja, Al. Ioniţă II, Papeau, Bamgboye, Luckassen

Min 90+7. Meciul s-a terminat, scor 2-2.

Min 90+5. Ocazie pentru Rapid. Dugandzic luftează incredibil din câţiva metri.

Min 90+2. GOL anulat pentru CFR. Bîrligea înscrie, dar golul este anulat pentru offside.

Min 66. Ocazie monumentală pentru Rapid. Costache şutează inexplicabil de slab, din poziţie ideală.

Min 55. GOOOL Rapid. Onea şutează impecabil din interiorul careului şi restabileşte egalitatea.

Min 46. A început repriza a doua.

Min 45+2. Prima repriză s-a terminat, scor 2-1.

Min 23. GOOOL CFR. Boateng îşi readuce echipa în avantaj, după ce fundaşii rapidişti nu au reuşit să respingă balonul.

Min 21. Ocazie pentru CFR. Scuffet se opune incredibil în două rânduri, la şuturile lui Sefer şi Dugandzic.

Min 11. GOOOL Rapid. Onea îl serveşte ideal pe Kait, dar înscrie la colţul scurt.

Min 4. GOOOL CFR. Janga transformă penalty-ul şi deschide scorul.

Min 3. Penalty pentru CFR. Janga îl driblează pe Janga, iar portarul giuleştenilor îl faultează.

Min 1. A început meciul.

Cele două echipe s-au întâlnit în chiar prima etapă din sezonul regular, iar câştig de cauză au avut clujenii, graţie reuşitei semnate de Yuri. Cu toate acestea. rapidiştii puteau scoate un punct în prelungirile partidei, dar Albu a ratat de la 11 metri. În Giuleşti, Rapid şi-a adjudecat victoria, scor 2-1, la sfârşitul unui meci foarte tensionat, la finele căruia Dan Petrescu a criticat în termeni duri arbitrajul lui Cătălin Popa.

Paritda dintre CFR şi Rapid va fi arbitrată de o brigadă, care-l va avea la centru pe Andrei Chivulete.

Afla mai multe despre: cfrrapid