VIDEO | Cristiano Ronaldo s-a reprofilat. A lăsat golurile şi a trecut la assist-uri. Portughezul contribuie în toate felurile la victoriile lui Al Nassr

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo (38 de ani) nu a mai marcat pentru Al Nassr, dar a contribuit decisiv la o victorie importantă a echipei saudite.

Al Nassr, echipă la care este legitimat şi Cristiano Ronaldo, a învins-o, pe teren propriu, pe formaţia Al Taawon, scor 2-1, în etapa a 17-a din campionatul Arabiei Saudite.

Cristiano Ronaldo a fost integralist la gazde şi a fost crucial în stabilirea rezultatului final.

Deşi nu a marcat, aşa cum a făcut-o în runda precedentă, când a reuşit un ”poker”, fotbalistul portughez a pasat decisiv, foarte spectaculos, la ambele reuşite ale lui Al Nassr.

Ghareeb a deschis scorul în minutul 17, iar Madu a stabilit scorul final, 2-1, în minutul 78. Pentru oaspeţi a punctat Medran, în minutul 47.

Ronaldo a dat un assist spectaculos şi şi-a ajutat echipa să urce pe primul loc în campionatul saudit.

Astfel, cu această victorie, Al Nassr a acumulat 40 de puncte şi se află la egalitate cu Al Ittihad şi Al Shabab, dar are avantajul golaverajului.

În cinci meciuri jucate la Al Nassr, Cristiano Ronaldo a marcat cinci goluri şi a dat două assist-uri.

Afla mai multe despre: cristiano ronaldoal nassr