VIDEO | Darius Olaru, ratarea sezonului! Fotbalistul FCSB-ului nu a putut înscrie din câţiva metri, cu poarta goală

Duminică, FCSB a reuşit să revină de la 0-2 împotriva Chindiei şi să se impună cu scorul de 3-2. Roş-albaştrii ar fi putut să câştige chiar cu 4-2, dar Darius Olaru a ratat cu poarta goală în ultimele minute ale partidei.

Darius Olaru, ratarea sezonului

Duminică, Nicolae Dică a reuşit să înregistreze, în sfârşit, prima victorie în campionat după revenirea la FCSB, după două remize la rând, cu FC U Craiova şi CS Mioveni.

Totuşi, roş-albaştrii nu şi-au făcut misiunea deloc uşoară. Deşi au jucat în superioritate numerică încă din minutul 5, după eliminarea lui neguţ, jucătorii pregătiţi de Nicolae Dică erau conduşi cu 2-0 la pauză.

Dar, la fel ca în ultime confruntare cu Chindia, care a avut loc pe acelaşi stadion, cei de la FCSB au reuşit să revină şi să se impună cu 3-2.

Scorul ar fi putut căpăta proprţii şi mai mari, dar Darius Olaru s-a făcut de râs în ultimele secunde ale confruntării, când, lăsat cu poarta goală în câţiva metri, a trimis alături.

Totuşi, ratarea sa nu a contat, iar bucureştenii au părăsit gazonul cu toate punctele.

Afla mai multe despre: darius olaru