VIDEO | Dinamo - Magdeburg 28-30, în prima etapă din grupele Champions League! Ce au spus Xavi Pascual şi căpitanul Vali Ghionea după meci

Handbal

Dinamo a debutat cu stângul în noul sezon de Liga Campionilor. ”Câinii roşii” au pierdut cu Magdeburg la Bucureşti.

Dinamo - Magdeburg 28-30, în prima etapă din grupele Champions League

Dinamo a ratat startul în Liga Campionilor. Cu foştii mari jucători de la fotbal în tribună, Dănciulescu, Marius Niculae şi Dănuţ Lupu, ”câinii” s-au desprins la trei goluri în debutul partidei. Nemţii au revenit însă, iar la pauză a fost egalitate, 16 la 16.

Dinamo a fost în dezavantaj toată repriza a doua. Câinii au alergat să recupereze diferenţa. Cu 7 minute înainte de final, campioana României a reuşit să anuleze avantajul nemţilor şi a egalat la 26.

Din păcate oaspeţii au avut în poartă un adevărat zid. Danezul Portner a blocat incredibil pe final şi Magdeburg a plecat cu toate punctele de la Bucureşti.

Cred ca am facut un meci bun dar nu e sufiecient, am jucat contra unei echipe foarte mare. Cred ca Magdeburg este favorita sa ajunga la Final Four”, a declarat Xavi Pascual.

Mici greseli care ne-au costat foarte mult ei au experienta joaca astfel de meciuri etapa de etapa in Germania”, a spus Vali Ghionea

Afla mai multe despre: dinamo