VIDEO | Eric Bicfalvi a marcat din nou pentru Ural. Ghinion teribil pentru echipa românului în duelul cu Lokomotiv Moscova

Mijlocaşul român Eric Bicfalvi a marcat un gol pentru echipa sa, Ural Ekaterinburg, în meciul disputat sâmbătă, pe teren propriu, cu Lokomotiv Moscova, scor 2-2.

Eric Bicfalvi a fost titular în partida dintre Ural Ekaterinburg şi Lokomotiv Moscova, din etapa a 11-a a campionatului Rusiei.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 5, prin Artem Dziuba, iar Ural a egalat în minutul 12, prin Begic.

Bicfalvi a înscris pentru 2-1 în minutul 53, dar ultimul cuvânt l-au avut oaspeţii de la Lokomotiv, care au egalat în minutul 90+6, când a marcat Timur Suleimanov, iar meciul s-a terminat 2-2. Ural e pe locul 8, cu 16 puncte.