VIDEO | Farul 1-1 Hermannstadt. Continuă seria de coşmar pentru ”marinari! Sibienii au dat lovitura în prelungiri

Farul a remizat pe teren propriu cu Hermannstadt, scor 1-1. ”Marinarii” au ajuns la şase meciuri consecutive fără victorie în toate competiţiile.

VIDEO | Farul - Hermannstadt 1-1 (Artean 26/ Alhassan 90+1)

Echipele de start:

• Farul: Aioani- Dussaut, Kiki, Larie, Popescu- Băluţă, Artean, Budescu, Grameni, Mazilu- Munteanu
  • Hermannstadt: Cabuz- Butean, Bejan, Găman, Medina- Jipa, Alhassan, Mino, Balaure- Neguţ, Paraschiv

Min 90+5. Meciul s-a terminat, scor 1-1.

Min 90+1. GOOOOOOOOL Hermannstadt! Alhassan îl execută pe Aioani şi restabileşte egalitatea.

Min 65. Ocazie pentru Hermannstadt! Baba Alhassan ratează cea mai mare ocazie a sibienilor.

Min 54. Ocazie pentru Hermannstadt! Aioani reţine şutul din voleu al lul Balaure.

Min 46. A început repriza a doua.

Min 45. Mihai Popescu face un fault criminal, dar Feşnic îi arată doar cartonaşul galben.

Min 26. GOOOOOOL Farul! Artean reia excelent cu capul din corner şi deschide scorul la Ovidiu.

Min 19. Farul cere penalty, dar Feşnic lasă jocul să continue. Pe contraatac, Neguţ nu reuşeşte să fie periculos pentru poarta ”marinarilor”.

Min 7. Ocazie pentru Farul! Budescu şutează de la distanţă, puţin peste poartă.

Min 1. A început meciul.

Farul vrea să întrerupă seria dezastruoasă de cinci meciuri consecutive fără victorie în campionat, însă Hermannstadt este surpriza plăcută a turului de campionat. Sibienii nu au mai pierdut din august şi sunt pe locul patru în Superligă, cu 23 de puncte, două mai multe decât adversara directă din acestă seară. Partida din tur s-a încheiat cu victoria ”marinarilor”, scor 1-0.

Partida va fi arbitrată de o brigadă care-l va avea la centru pe Horaţiu Feşnic.

Afla mai multe despre: farulhermannstadtsuperligă