VIDEO | Faza care a ridicat semne mari de întrebare la Hermannstadt - ”U” Cluj. ”Nu poţi să-i dai galben pentru simulare”

Minutul 29 al partidei dintre Hermannstadt şi ”U” Cluj a adus prima fază controversată a meciului.

După ce l-a depăşit pe flancul drept pe Florin Bejan, Daniel Popa a căzut în careu, în urma unui contact cu Andrei Gorcea. Centralul Florin Andrei i-a arătat fostului atacant dinamovist cartonaşul galben pentru simulare, dar a fost nevoit să revadă faza, la indicaţia arbitrilor din camera VAR. ”Şepcile roşii” au sperat în zadar ca arbitrul de centru să îşi schimbe decizia. După câteva minute în care a revăzut faza, Andrei a dat minge de arbitru, iar scorul a rămas 0-0.