VIDEO | FC Hermannstadt - FC Voluntari 3-1. Conduşi la pauză, sibienii au întors scorul spectaculos până la final. Doi jucători eliminaţi la oaspeţi

FC Hermannstadt a învins duminică, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia FC Voluntari, într-un meci din etapa a noua a Superligii. Echipa oaspete a evoluat în nouă jucători pe final, având doi eliminaţi.

VIDEO | FC Hermannstadt - FC Voluntari 3-1 (Iancu 51, Paraschiv 57 - pen, Petrescu 84 / Sigurjonsson 27)

Min 90+5. Final de meci.

Min 84. GOOOL Hermannstadt. Petrescu duce scorul la 3-1, cu o finalizare spectaculoasă. Paraschiv îl serveşte ideal.

Min 83. Roşu Voluntari. Igor Armaş face un fault din postură de ultim fundaş şi vede direct cartonaşul roşu, după consultarea VAR. Ilfovenii rămân şi fără al doilea fundaş central.

Min 76. Roşu Voluntari. Matricardi vede al doilea cartonaş galben şi pleacă mai devreme la vestiare.

Min 57. GOOOL Hermannstadt. Daniel Paraschiv execută fără emoţii de la punctul cu var.

Min 55. Penalty Hermannstadt. Gazdele obţin o lovitură de la 11 metri.

Min 51. GOOOL Hermannstadt. Introdus la pauză, Dragoş Iancu restabileşte egalitatea la Sibiu.

Min 46. Începe repriza a doua.

MIn 45+5. Pauză.

Min 27. GOOOL Voluntari. Sigurjonsson deschide scorul la Sibiu, cu o lovitură de cap.

Min 26. Ocazie Voluntari. Nemec trimite mingea în bară.

Min 25. Ocazie Voluntari. Ilfovenii au cea mai mare şansă de gol, dar şutul lui Doru Andrei trimite peste poartă.

Min 1. Începe meciul.

Echipele de start:

• Hermannstadt: Căbuz - Butean, Găman, Stoica, Oroian - Balaure, Biceanu, Alhassan, Jipa - Iancu, Paraschiv; Rezerve: Muţiu, Medina, Bejan, Antoche, Murgia, Petrescu, Iancu, Ruben Fonseca, Neguţ; Antrenor: Marius Măldărăşanu
  • Voluntari: Vâlceanu - Ricardinho, Matricardi, Armaş, Boboc - Sigurjonsson, Raţă - Florea, Răduţ, Andrei - Nemec; Rezerve: Fernandez, Paz, Andreş, Cocian, Voican, Niţă, Carnat, Dumiter, Bozickovic; Antrenor: Ilie Poenaru

Înainte de acest meci, gazdele ocupă locul 10, cu 9 puncte strânse în 7 meciuri. De cealaltă parte, oaspeţii sunt pe 9, cu 10 puncte după 8 jocuri.

FC Hermannstadt - FC Voluntari, echipele probabile

• Hermannstadt: 25. Căbuz - 17. Butean, 27. Găman, 4. I. Stoica, 51. A. Oroian - 96. Balaure, 16. Murgia, 18. B. Alhassan, 97. Jipa - 10. D. Iancu, 33. Paraschiv
  • Voluntari: 1. Vâlceanu - 24. Ricardinho, 34. Matricardi, 5. Armaş, 7. Aliji - 27. Boboc, 22. Raţă, 4. Crepulja, 17. D. Andrei - 16. Sigurjonsson - 77. Nemec

Afla mai multe despre: hermannstadtfc voluntarisuperliga