VIDEO | Gol din foarfecă în play-off-ul Ligii Campionilor. Execuţie spectaculoasă în prima repriză

Un jucător a reuşit un gol spectaculos din foarfecă în manşa retur din play-off-ul Ligii Campionilor.

Astăzi au loc ultimele meciuri din manşa a doua a play-off-ului din Liga Campionilor, o zi pe care un fotbalist nu o va uita poate niciodată în cariera sa.

După un eşec suferit în tur, scor 0-1, Dinamo Zagreb avea de întors pe teren propriu ”dubla” cu Bodo/Glimt.

Meciul a început cum nu se poate mai bine pentru croaţi. Mislav Orsic a marcat chiar în primele minute de la start, egalând scorul la general.

Dar, în minutul 35, Dinamo Zagreb a luat avantaj datorită golului înscris de Bruno Petkovic.

Atacantul de 27 de ani a reuşit o execuţie specială, care i-a bucurat nespus pe coechipieri şi pe suporteri.

Acesta a preluat o minge în centrul careului advers, nu a stat mult pe gânduri şi a şutat din zona punctului cu var, pe spate, imparabil pentru portarul advers.

Astfel, golul marcat din foarfecă de Petkovic a dus scorul la 2-0 pe tabelă, unul care s-a păstrat până la pauza meciului de la Zagreb.

Meciul Dinamo Zagreb - Bodo/Glimt, în manşa a doua din play-off-ul Ligii Campionilor are loc în direct pe Orange Sport 1.

Afla mai multe despre: dinamo zagrebliga campionilor