VIDEO | Inter Milano, prima victorie din Serie A în acest sezon. Campioana Italiei a învins-o pe ”lanterna” Lecce

Inter Milano

Inter Milano a reuşit prima victorie din acest sezon de Serie A, una obţinută chiar în absenţa căpitanului Lautaro Martinez, accidentat.

Inter, primul succes din Serie A. Campioana vrea să-şi apere titlul

Inter Milano a învins-o, pe teren propriu, pe Lecce, scor 2-0, într-un meci din a doua etapă din Serie A.

Matteo Darmian a înscris repede pentru Inter, aducând gazdele în avantaj încă din minutul 5. Hakan Calhanoglu a stabilit scorul final în minutul 69, din penalty.

La Lecce, ajunsă ultima clasată din Serie A, cu zero puncte şi 0-6 golaveraj, românul Rareş Burnete a rămas rezervă neutilizată.

Într-un alt meci din cea de-a doua etapă, Genoa s-a impus la Monza, cu scorul de 1-0, prin golul lui Andrea Pianmonti, din minutul 45+7.

Tot sâmbătă, Parma a trecut de AC Milan cu 2-1, primul gol al ”cruciaţilor” fiind marcat de Dennis Man (2). Vicecampioana Italiei a revenit în joc prin Pulisic (66), dar Parma a obţinut prima victorie stagională cu golul lui Cancellieri (77).

Lazio a fost învinsă şi ea, în deplasare, de Udinese, scor 1-2. Lucca (8) şi Thauvin (49) au marcat pentru Udine, în timp ce pentru laziali a punctat Isaksen (90+5).

Afla mai multe despre: inter milanoserie alecce