VIDEO | GOOOL George Puşcaş! Internaţionalul român a înscris primul său gol în Turcia, pentru Bodrumspor

George Puşcaş a înscris primul său gol pentru noua sa echipă, Bodrumspor.

Nou promovata din prima ligă a Turciei l-a transferat pe Puşcaş de la Genoa, în această vară. Internaţionalul român a debutat deja în tricoul noii sale echipe, însă, fără să reuşească să înscrie. Puşcaş a bifat primele sale minute pentru Bodrumspor la partida pierdută cu scorul de 4-1, împotriva celor de la Eyupspor.

Puşcaş a evoluat timp de 24 de minute, la meciul din etapa a 2-a. Puşcaş a fost titularizat în premieră de către antrenorul nou promovatei, Ismet Tasdemir, iar încrederea acestuia i-a fost răspălătită. Fostul jucător de la Inter a reuşit să înscrie primul său gol în Super Lig.

În cazul unei victorii în faţa celor de la Konyaspor, echipă la care a evoluat Alex Cicâldău, în sezonul trecut, Bodrumspor va urca pe locul 12 cu trei puncte, primele puncte ale sezonului pentru gruparea din Bodrum.