VIDEO | Jordi Alba, gol FABULOS în derby-ul cu Atletico! Execuţie "à la Van Basten" reuşită de spaniol, din centrarea lui Dani Alves

FC Barcelona

Jordi Alba a marcat un gol de poveste în derby-ul cu Atletico, la două minute după ce madrilenii deschiseseră scorul.

Barcelona trece printr-o perioadă de reconstrucţie sub comanda lui Xavi, iar catalanii se luptă din răsputeri să prindă un loc în Champions League sezonul viitor.

Iar echipa lui Xavi a luat o opţiune serioasă pentru o clasare în TOP 4 prin victoria cu 4-2 obţinută în faţa rivalei Atletico Madrid.

Jordi Alba, gol de necrezut în derby-ul cu Atletico

În minutul 8, din pasa lui Luis Suarez, Carasco a deschis scorul pentru gazde, iar catalanii se depărtau iarăşi de primele patru locuri.

Însă, două minute mai târziu, cuplul de fundaşi laterali care făcea furori pentru Barca în urmă cu 6-7 ani a dat ceasurile înapoi.

Dani Alves a centrat pentru Alba, iar spaniolul a egalat cu o execuţie a la Van Basten, direct din voleu.

Ulterior, Dani Alves a marcat şi el, Gavi şi Araujo şi-au trecut şi ei numele pe tabela de marcaj, iar Barcelona s-a impus cu 4-2.

Afla mai multe despre: jordi alba