VIDEO | Kramaric SHOW. Croatul a marcat patru goluri în deplasarea de la Dortmund şi a intrat în istoria lui Hoffenheim

Bundesliga

Hoffenheim s-a distrat în deplasarea de la Borussia Dortmund şi s-a impus cu 4-0. Toate cele patru goluri au fost marcate de Kramaric.

Atacantul croat a înscris de două ori în prima repriză, în minutele 8 şi 30, apoi, în partea secundă, a repetat performanţa cu reuşitele din minutele 48 şi 50. Astfel, Kramaric a devenit primul jucător din istoria lui Hoffenheim care a marcat patru goluri într-un meci din Bundesliga şi, totodată, primul jucător care a înscris de patru ori în poarta Borussiei Dortmund, din postura de oaspete, într-un meci din campionat.

În urma meciului cu Dortmund, Kramaric a ajuns la 12 goluri marcate în cele 19 meciuri jucate pentru Hoffenheim în Bundesliga. Pentru atacantul croat n-a fost pentru prima dată când a marcat patru goluri într-un meci. În 2014, Kramaric a înscris de cinci ori în partida câştigată de Rijeka, scor 6-0, împotriva celor de la Lokomotiv Zagreb.

Afla mai multe despre: kramaric