VIDEO | Meci interzis cardiacilor pentru Chivu! Micii fotbalişti ai lui Inter l-au enervat la culme pe român la debutul în Champions League. Ce s-a întâmplat

Inter Primavera a remizat pe terenul lui Real Sociedad, scor 3-3, în meciul de debut din UEFA Youth League.

Micii nerazzurri, pregătiţi de Cristi Chivu, au început meciul ca din tun, iar în minutul şapte scorul era 2-0 pentru Internazionale. Bascii au redus din diferenţă în minutul 11 şi au restabilit egalitatea la opt minute după pauză. Inter a marcat pentru 3-2 în minutul 64, dar Sociedad a egalat, din nou, în minutul 90. Inter a ratat şansa de a începe grupa de Youth League cu o victorie. Italienii îşi pot lua revanşa la începutul lunii octombrie, atunci când vor primi vizita echipei de tineret a celor de la Benfica.

VIDEO cu rezumatul partidei Real Sociedad U19 3-3 Internazionale Milano U19

Afla mai multe despre: chivuinter milano