VIDEO | Mudryk a debutat la Chelsea! Ucraineanul de 100 de milioane de euro a intrat în repriza a doua cu Liverpool

Chelsea

Mykhaylo Mudryk (22 de ani), ucraineanul de 100 de milioane de euro, a debutat la Chelsea în meciul cu Liverpool, din Premier League.

Liverpool şi Chelsea s-au întâlnit într-un meci din etapa a 21-a din Premier League.

Disputa dintre cei doi giganţi de la mijlocul clasamentului din Anglia a oferit două momente speciale.

Primul l-a avut în prim plan pe Jurgen Klopp, managerul lui Liverpool, care a ajuns la borna de 1000 de meciuri în cariera de antrenor.

Al doilea moment i-a aparţinut ucraineanului Mykhaylo Mudryk, care a debutat la Chelsea, în partea secundă a meciului.

Fotbalistul de 100 de milioane de euro, cu bonusuri incluse, a intrat în minutul 55 în locul engezului Lewis Hall.

Acesta şi-a luat locul în banda stângă a atacului lui Chelsea, atac ce a fost ineficient în partida cu Liverpool, dar şi ofensiva ”cormoranilor” a suferit enorm.

Cotat la 40 de milioane de euro, stângaciul est-european de 22 de ani a intrat bine în joc şi a avut câteva faze în care şi-a putut arăta o parte din calităţile pe care le posedă, dar presiunea este uriaşă pe el, mai ales din cauza sumei imense care s-a plătit pe el.

În cele din urmă, disputa dintre Liverpool şi Chelsea, de pe Anfield Road, s-a încheiat aşa cum a început, 0-0.

Afla mai multe despre: mudrykchelseapremier league